Auto z polisy OC Katowice

Auto z polisy OC Katowice

wynajem samochodów katowiceChcesz dowiedzieć się więcej o ofercie jaką jest auto z polisy w Katowicach? Skontaktuj się z nami, a chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

Skorzystaj z oferty jaką jest wynajem aut w Katowicach lub wypożyczalnia samochodów osobowych na lotnisku Katowice Pyrzowice i ciesz się wygodnym dojazdem dokładnie tam, gdzie chcesz.

Auto z polisy OC Katowice

Każdemu z nas może zdarzyć się stłuczka czy mały wypadek. CO zrobić w takiej sytuacji, zwłaszcza jeśli dojazd autem do pracy, szkoły jest nam niezbędny? Czy koniecznością w takich sytuacjach staje się korzystanie z nie zawsze wygodnej komunikacji miejskiej? Całe szczęście odpowiedź brzmi nie. Obecnie coraz popularniejsze staje się wynajmowanie samochodu zastępczego, a kosztami obciążony jest sprawca stłuczki. Na jakiej zasadzie można wynająć aut z polisy OC? Jak Auto z polisy OC funkcjonuje w Katowicach?

wypożyczalnia samochodów katowice

Obecnie ubieganie się o auto z OC sprawcy jest o wiele łatwiejsze niż jeszcze kilka lat temu. Przyczynił się do tego wyrok Sądu Najwyższego z 2011 roku, kiedy to sąd przyznał poszkodowanemu zwrot kosztów z tytułu wynajmu auta. Ogólnie panująca zasada dotycząca wynajmu auta z OC sprawcy dotyczy tego, że jeżeli poszkodowany utracił możliwość korzystania z pojazdu własnego, może wynająć pojazd zastępczy, w takiej samej klasie, po o by korzystać z niego przez cały okres naprawy swojego samochodu.

Rozwiązanie jakim jest wynajem auta z OC sprawcy to doskonała opcja dla każdego. Bez względu na to czy samochód służy nam do celów zarobkowych, dojazdów do pracy czy do załatwiania podstawowych spraw, jak odwożenie i przywożenie dzieci ze szkoły, wypożyczenia auta z OC rozwiąże trudną sytuację. Warto jednak mieć na uwadze to, że zwrot kosztów wynajmu może nastąpić tylko i wyłącznie wtedy, gdy poszkodowany nie posiada drugiego samochody mogącego pełnić funkcję zastępczego.

O auto z polisy OC może się ubiegać każdy, również osoby prowadzące działalność gospodarczą – ubezpieczyciele powinni rozpatrzeć każdy wniosek. Aby ubiegać się o auto z polisy OC należy zgłosić się do wypożyczalni po samochód podobnej klasy, jaki posiadamy. Należy to zrobić rozważnie, ponieważ ubezpieczyciel może odrzucić wniosek, jeśli wybierzemy wypożyczalnie droższą niż przeciętna lub wynajmiemy auto z klasy wyższej. Masz jakieś pytania? Interesuje cię auto z polisy OC Katowice? Skontaktuj się z nami, a odpowiemy na każde twoje pytanie i rozwiejemy wszelkie wątpliwości.