Dojazd do lotniska Katowice

Dojazd do lotniska Katowice

Dojazd na lotnisko w Pyrzowicach samochodem

wynajem samochodów katowicePoniżej znajduje się mapka trzech możliwych tras dojazdu z centrum miasta na lotnisko Katowice-Pyrzowice samochodem – 31,5-kilometrowa (przez Drogę Wojewódzką 913, najbardziej optymalna), 39,2-kilometrowa (przez drogę wojewódzką 86 i S1), 38-kilometrowa (przez S1). Przybliż mapkę, by zobaczyć szczegóły trasy na Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach wyruszając ze Śródmieścia.

Jak dojechać na lotnisko Katowice-Pyrzowice wynajętym samochodem?

Osoby pragnące wynająć samochód w Katowicach, mogą wybrać jedną z dowód lokalizacji udostępnianych przez wypożyczalnię – odebrać lub zwrócić pojazd w centrum miasta, przy ulicy Ligockiej 103 albo na Lotnisku Katowice-Pyrzowice.

Istnieje ponadto możliwość wynajmu samochodu w Sosnowcu (znacznie bardziej zbliżonym do lotniska Pyrzowice niż ulica Ligocka w Katowicach), czy też w Dąbrowie Górniczej. Równie łatwo można dojechać z innych okolicznych miejscowości do lotniska w Katowicach w wypożyczonym samochodzie – w Piekar Śląskich, Bytomiu, Zawierciu itp. We wszystkich tych przypadkach samochód zwrócić można bezpośrednio na lotnisku. Po odbytej podróży służbowej czy też skończonych wakacjach z kolei – można zamówić samochód osobowy do wynajęcia na lotnisku, a zwrócić go w innej miejscowości.

wypożyczalnia samochodów katowice

Jak dojechać na lotnisko w Katowicach komunikacją miejską?

Podróżni pragnący dostać się z centrum miasta na lotnisko mogą skorzystać z autobusów linii 820, 830, 85. Początek przykładowej trasy to ulica Stawowa → Tarnowskie Góry, Bytom, lotnisko. Taka alternatywa z pewnością będzie najbardziej opłacalna pod względem materialnym. Podróż taka wiąże się jednakże z koniecznością przesiadania się.

Polecamy sprawdzenie rozkładu lokalnych autobusów na oficjalnej stronie przewoźnika:
Rozkład jazdy KZK GOP (Komunikacyjnego Związku Komunalnego Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego)

W Katowicach dostępne są również połączenia prywatnych busów odjeżdżających z okolic dworca PKP.